Oferta Ośrodka Doradczo-Szkoleniowego Fundacji „CLEVER”
w roku szkolnym 2019/20

Proponujemy:

Szkoła Trenerów I stopnia dla dyrektorów, psychologów, nauczycieli i osób zainteresowanych własnym rozwojem- pierwsze zajęcia  już w październiku, szczegółowe informacje: http://strefapotencjalu.pl

Spotkania, wykłady, warsztaty, konferencje  dr Marzeny Żylińskiej

Najbliższe - 9 października 2019 r.

karta zgłoszenia

Efektywna komunikacja i praca w zespole; Sytuacje konfliktowe w szkole - trudne rozmowy z rodzicami - szkolenia adresowane m.in. do rad pedagogicznych, organizowane  we współpracy  z firmą szkoleniową Strefa Potencjału

Uczeń ze spektrum autyzmu w szkole- szkolenie dla nauczycieli-  marzec 2020

Niezbędnik nauczyciela w awansie zawodowym-  kwiecień 2020

Praktyczne rozwiązania w doradztwie zawodowym-  luty 2020

karta zgłoszenia

Przygotowujemy do zewnętrznych egzaminów: ósmoklasisty, maturzysty z języka polskiego, matematyki, języków obcych- zapisy od października 2019

STARTUJEMY!!!!

(data publikacji: 18.09.2019)

Dolnośląski Klub Budzących Się Szkół zaprasza na spotkanie inspirujące dla nauczycieli „Co zrobić, by celem szkoły nie były oceny?”.

***

Nauczycielka: Kto chciałby zrobić to zadanie / wziąć udział w tym projekcie / zrobić własną pracę ...

Uczeń: Proszę pani, a to na ocenę? Można dostać 6?

***

Małe dzieci uczą się nie dla nagród i nie dlatego, by uniknąć kar, one uczą się, bo rozwój jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Jak długo my dorośli, stosując nagrody i kary, nie zniszczymy ich naturalnej motywacji wewnętrznej, uczą się dla własnej satysfakcji. Gdy już zastosujemy truciznę w postaci stopni, przełączają się na motywację zewnętrzną. Bo tam, gdzie jest "Musisz!", nie ma przestrzeni dla "Chcę."

A jak już przyzwyczaimy dzieci do ocen, jak do cukru, mówimy, ze one same się tego domagają.

Kiedy i gdzie?

Środa, 09.10.2019r., godzina 15.00-18.00

Szkoła Podstawowa Fundacji "CLEVER" w Wałbrzychu, ul. Armii Krajowej 35b

KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA TUTAJ