ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Konkurs Do Hymnu
29.05.2019

28.05.2019 uczniowie SPF Clever wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkowie komisji konkursu Profesor Roman Grucza z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Profesor Krzysztof Kozłowski - Główny Koordynator Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu" odwiedzili naszą Szkołę w celu nagrania wykonania przez naszych uczniów Hymnu, Roty oraz Ody do radości. Nasi cudowni uczniowie stanęli na wysokości zadania i fantastycznie się zaprezentowali. Teraz czekamy na wyniki konkursu.

Zapraszamy do naszej galerii :)

więcej »


IV przerwa na czytanie - bicie rekordu
15.05.2019

14.05.2019 r. aż 152. osoby przyczyniły się do bicia rekordu w czytaniu na przerwie w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,IV przerwa na czytanie". Bardzo dziękujemy wszystkim zaczytanym uczniom oraz pracownikom szkoły. Z radością przedstawiamy zdjęcia upamiętniające nasz udział w wydarzeniu.

Zapraszamy do GALERII!

więcej »


Projekt ekologiczny "Zielony Książ wśród lasów, mchów i paproci"
14.05.2019

8 maja uczniowie z klas I –III uczestniczyli w projekcie ekologicznym „Zielony Książ wśród lasów, mchów i paproci”. Była to dla wszystkich wspaniała lekcja przyrody. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Zamku Książ. W sali kinowej obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą ogromny Zamek Książ widziany z lotu ptaka. Zwiedziliśmy także dwie sale i wysłuchaliśmy ciekawych historii na ich temat. Następnie mieliśmy okazję podziwiać bogaty świat roślin w ogrodach i tarasach zamkowych. Przejście Książańskim Parkiem Krajobrazowym do Palmiarni było również bardzo przyjemne. W Palmiarni natomiast mogliśmy podziwiać nietypowe rośliny oraz zachwycać się mieszkańcami Palmiarni – żółwiami wypoczywającymi wśród wulkanicznych skał. Największe wrażenie zrobił na nas paw Mikołaj, który zaprezentował nam się w całej okazałości.

Zapraszamy do naszej Galerii!

więcej »


Życzenia dla hospicjum
02.04.2019

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w ramach wolontariatu odwiedzili wałbrzyskie hospicjum. Wszystkim podopiecznym przekazali życzenia i podarunki przygotowane przez dzieci z klas I-III.

więcej »


Konkurs piosenki "Mały Artysta"
28.03.2019

Dnia 27.03.2019 w klasach 1-3 odbył się konkurs piosenki "Mały Artysta". Dzieci wykazały się bardzo dużymi zdolnościami wokalnymi. Jury miało nie lada problem, aby wybrać zwycięzcę :) i oto:
I miejsce zajęła Hanna Kłosowska z klasy 1b,
II miejsce zajęła Aleksandra Ignaszak z klasy 1a,
III miejsce ex aequo zespół z klasy 1b Sara Sowa, Karolina Góźdź i Zuzanna Drzewiecka oraz uczennica klasy 3a Eliza Kmiecik.
Wyróżnienia natomiast otrzymali Marcel Rohde z klasy 1b oraz Dawid Ciochoń z klasy 3a.
Wszystkim gratulujemy udanych występów !!!

więcej »


Dni otwarte w szkole podstawowej
21.03.2019

15 i 16 marca  2019r. w naszej szkole odbyły się  warsztaty dla kandydatów do klas I. Pierwsza część zajęć dla dzieci odbyła się na macie edukacyjnej. Przyszli uczniowie uczestnicząc w zajęciach  przekonali się, że dzięki zadaniom z kodowania  nauka staje się prosta i przyjemna,  a poznawana w zabawie przekształca się w wielką przygodę. W drugiej części odbyły się zajęcia plastyczno – techniczne. Dzieci wykonały wiosenne witraże, które zabrały do domu. W tym czasie rodzice zwiedzili szkołę zapoznali się z ofertą dydaktyczną oraz  poznali nauczycieli uczących w klasach I - III.

więcej »


Projekt Dotarłeś do celu: Warszawa
25.02.2019

Uczniowie klasy I zrealizowali klasowy projekt dotyczący Warszawy. Najpierw wysłuchali legendy o Warsie i Sawie i zilustrowali wybrane sceny. Następnie ułożyli rysunki zgodnie z kolejnością wydarzeń.  Na ich podstawie opowiadali legendę o powstaniu Warszawy. Kolejnym krokiem było przygotowanie plakatów, albumów, lapbooków  o stolicy Polski i prezentacja prac.

więcej »


Bal Karnawałowy
29.01.2019

Na zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019 odbył się Bal Karnawałowy klas 1-3. Dzieci mogły dowolnie się przebrać więc spotkaliśmy tego dnia wśród naszych uczniów księżniczki, rycerzy, kilku Harrych Potterów również przyszło jak i postacie z Gwiezdnych Wojen. Nie zabrakło sportowców,, policjanta, żołnierzy jak i wiele innych postaci. Dzieci tańczyły zumbę, brały udział w zorganizowanych konkursach - dla każdego czekał drobny słodki poczęstunek.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

więcej »


Dzień Babci i Dziadka
25.01.2019

Dnia 22.01.2019 Uczniowie zaprosili swoje Babcie oraz Dziadków do Naszej Szkoły z okazji ich święta. Dla Gości naszych uczniów przygotowana została sztuka pt. "Czerwony Kapturek" w nowoczesnym wydaniu, w którym to nikt nie zostaje zjedzony, wszyscy natomiast zostają przyjaciółmi i uczą się, jak ważne są witaminy dla każdego z nas. Dzieci uświetniły swój występ zarówno pięknymi jak i wesołymi wierszykami i piosenkami o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach. Na koniec nasi Goscie otrzymali od swoich wnuków ręcznie wykonane przez nich upominki.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII.

więcej »


Jasełka 2018
28.12.2018

Dnia 21 grudnia odbyły się Jasełka pt." Wigilijna ulica" wg scenariusza Danuty Kowalskiej. Piosenką pt. "Jadą sanie dziś drogą" uczniowie kl. 3 przywitali wszystkich zgromadzonych, a wśród nich Panią Dyrektor Ewę Piątek i ks. Czesława Studennego.

Jasełka zawierały trzy odsłony: pierwsza to ulica, gdzie reporter Mateusz Kmiecik przeprowadzał wywiad z napotkanymi przechodniami i pytał, czym są dla nich Święta Bożego Narodzenia. Rozmawiał z biznesmenami, nastolatkami, starszymi paniami, rodziną wracającą z zakupów, przypadkowego przechodnia. W podsumowaniu stwierdził, że biznesmen w ogóle nie wiedział, że są święta, dziewczyny ograniczyły święta do prezentów i czasu wolnego, starsze panie mówiły o przebaczeniu, dzieleniu się i wspólnym spędzaniu czasu. Ale dzieciak był rewelacyjny mówiąc, ..."Święta są bardzo ważne. To przecież urodziny Jezusa, a Maryja, Jego Mama - dała Go nam i On teraz przychodzi do naszych serc i naszych domów, i żebyśmy o tym nie zapomnieli śpiewamy kolędy, rozmawiamy..." Reporter zadał pytanie - Ciekawe,... co miałaby do powiedzenia sama Święta Rodzina.

W drugiej odsłonie pojawiła się Maryja, Józef i Dzieciątko, byli pasterze i królowie.
Kamerzysta i reporter towarzyszyli bohaterom prowadząc dialogi na przemian z  piosenki. Uczniowie z kl. 6 zaśpiewali piosenkę "Był pastuszek bosy", uczniowie z kl. 4b "Cieszmy się i pod niebiosy", Marysia Rybczyńska "Idzie na ziemię Jezusek sam", Anastazja z kl.4a "Mały Jezu", a grupa dziewcząt "Nad Betlejem w ciemną noc".
Na skrzypcach grała Pani Katarzyna Bazela, a na keyboardzie Aleksandra Kołkowska.

Odsłona trzecia rozpoczęła się deklamacją Kornelii z kl.7 podczas której na scenę weszli wszyscy aktorzy z zapalonymi świecami. Malwina  z kl.7 odczytywała opisy różnych przykładów np. "Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym- jest Boże Narodzenie itp.

Na zakończenie zaśpiewano kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze". Rafał Kopeć złożył wszystkim życzenia świąteczne, Pani Dyrektor podziękowała aktorom, a Ksiądz Proboszcz uwrażliwił obecnych, aby nie zagubić Jezusa w swoim życiu.

Uczniowie z klas młodszych zaśpiewali z pokazywaniem piosenkę "Wołek i osiołek - dzieciątko w żłóbeczku".
W Jasełkach wzięło udział 25 aktorów, a piosenki wykonywały całe klasy oraz soliści.

Zapraszamy po więcej zdjęć do naszej GALERII!

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
7 8 9 »

Nasi partnerzy: