ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Kółka zainteresowań
31.10.2019

Dynia w roli głównej

Dynia to idealne jesienne warzywo. Czy ktoś ją lubi czy nie, jest bardzo zdrowa i trzeba przyznać, że daje dużo możliwości plastycznych.

W czasie zajęć koła polonistyczno – plastycznego uczniowie z klas I –III poznali jej wartości i mogli tworzyć z dyni, ozdoby, postacie oraz zabawki.

Na kółku matematycznym kodujemy tabliczkę mnożenia, uczymy się przez zabawę, odczarowujemy pusy. Na kółku przyrodniczym poznaliśmy zasadę działania silnika odrzutowego. Na języku niemieckim bawiąc się i grając powtarzamy to czego się nauczyliśmy. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało!

Więcej zdjęć w GALERII!

więcej »


Dzień samorządności
18.10.2019

W dniu 14.10.2019 Pani Dyrektor przekazała symboliczny klucz do szkoły naszym uczniom. Tego dnia to oni organizowali zajęcia i dbali o porządek podczas przerw. Pierwszą część zajęć poprowadziła klasa 8 na boisku szkolnym, gdzie wszyscy uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych.

Druga część dnia to prowadzenie zajęć przez uczniów na poszczególnych lekcjach. Taka zamiana ról bardzo się wszystkim spodobała - nauczyciele mogli poczuć się jak uczniowie i na odwrót.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia!

 

więcej »


Pasowanie na Ucznia
18.10.2019

„Z dawien dawna w naszym kraju  w dobrym tonie i zwyczaju  jest zaczynać polonezem każde ważne wydarzenie” – słowami piosenki oraz dostojnie wykonanym Polonezem uczniowie klasy Ia i Ib powitali zgromadzonych gości na uroczystości Pasowania na Ucznia. Na tę wyjątkową uroczystość  przybyli: pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP, przewodnicząca Rady Fundacji „Clever”, pani Ewa Piątek - Dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”, nauczyciele, rodzice i opiekunowie naszych uczniów.

Podczas programu artystycznego uczniowie z klas pierwszych  wykazali się umiejętnością recytacji wierszy, tańca oraz śpiewu piosenek języku polskim, angielski  oraz  niemieckim.  Zaprezentowane utwory  tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, radością uczenia się i poznawania świata. Pierwszoklasiści musieli także odpowiadać na pytania  i wykonywać zadania proponowane przez starszych kolegów.

Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”,  którego dokonała pani Ewa Piątek . Na zakończenie  dzieci otrzymały z rąk pani Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej i pani Ewy Piątek dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz drobne upominki. 

Uczniowie nie zapomnieli również o dniu Edukacji Narodowej. Swoje życzenia wyrazili śpiewając piosenkę oraz obdarowując  nauczycieli samodzielnie wykonanymi upominkami.

Zapraszamy do naszej GALERII!

więcej »


Wyjście do Straży Pożarnej
24.09.2019

Dnia 24 września uczniowie klas I-III odwiedzili jednostkę straży pożarnej na ul. Przemysłowej. Uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa. Przeszkoleni strażacy prowadzili szkolenie, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Strażacy wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu i tlenku węgla oraz zapoznali się z podstawami udzielania pierwszej pomocy.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej galerii. Zapraszamy!

więcej »


Edukacja ekologiczna w klasach 1-3 SP - Segreguję - porządkuję
20.09.2019

Więcej zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy!

więcej »


Narodowe czytanie
06.09.2019

"Było ich trzech - Lech, Czech i Rus... ". Narodowe czytanie w klasach I-III.

więcej »


Piknik Rodzinny 2019
14.06.2019

Kolejny piknik rodzinny Szkoły Podstawowej Fundacji CLever za nami. Mimo na początku deszczowej pogody nie poddaliśmy się i już półtorej godziny później zostały zorganizowane gry i zabawy plenerowe, w których udział brali uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Jak na prawdziwy piknik przystało nie zabrakło również piknikowych pyszności, które przygotowali rodzice naszych uczniów.

Zapraszamy serdecznie do naszej GALERII!!!

więcej »


Konkurs Do Hymnu
29.05.2019

28.05.2019 uczniowie SPF Clever wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkowie komisji konkursu Profesor Roman Grucza z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Profesor Krzysztof Kozłowski - Główny Koordynator Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu" odwiedzili naszą Szkołę w celu nagrania wykonania przez naszych uczniów Hymnu, Roty oraz Ody do radości. Nasi cudowni uczniowie stanęli na wysokości zadania i fantastycznie się zaprezentowali. Teraz czekamy na wyniki konkursu.

Zapraszamy do naszej galerii :)

więcej »


IV przerwa na czytanie - bicie rekordu
15.05.2019

14.05.2019 r. aż 152. osoby przyczyniły się do bicia rekordu w czytaniu na przerwie w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,IV przerwa na czytanie". Bardzo dziękujemy wszystkim zaczytanym uczniom oraz pracownikom szkoły. Z radością przedstawiamy zdjęcia upamiętniające nasz udział w wydarzeniu.

Zapraszamy do GALERII!

więcej »


Projekt ekologiczny "Zielony Książ wśród lasów, mchów i paproci"
14.05.2019

8 maja uczniowie z klas I –III uczestniczyli w projekcie ekologicznym „Zielony Książ wśród lasów, mchów i paproci”. Była to dla wszystkich wspaniała lekcja przyrody. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Zamku Książ. W sali kinowej obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą ogromny Zamek Książ widziany z lotu ptaka. Zwiedziliśmy także dwie sale i wysłuchaliśmy ciekawych historii na ich temat. Następnie mieliśmy okazję podziwiać bogaty świat roślin w ogrodach i tarasach zamkowych. Przejście Książańskim Parkiem Krajobrazowym do Palmiarni było również bardzo przyjemne. W Palmiarni natomiast mogliśmy podziwiać nietypowe rośliny oraz zachwycać się mieszkańcami Palmiarni – żółwiami wypoczywającymi wśród wulkanicznych skał. Największe wrażenie zrobił na nas paw Mikołaj, który zaprezentował nam się w całej okazałości.

Zapraszamy do naszej Galerii!

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
7 8 9 »

Nasi partnerzy: